Výlet za barokními památkami

Výlet za barokními památkami

Klášter Fürstenzell

Klášter byl založen aldersbašskými cisterciáky roku 1274 a má velice pohnutou historii. Drancování, zničení v průběhu války o landshutské dědictví (1504/05), morové epidemie, sekularizace narušovaly poklidné dějiny kláštera, nikdy jej však zcela nezničily. Dnes zde pokračují v klášterní tradici Marianisté. Vedle klášterního kostela, jenž představuje jedno z nejvýznamnějších děl církevního rokoka, stojí za návštěvu i klášterní knihovna.

Klášter Engelhartszell

25 km od Pasova po proudu Dunaje leží klášter Engelszell. Nadační klášter, založený v roce 1293 pasovským biskupem Prambachem, je dnes jediným trapistickým klášterem v Rakousku. Nadační kostel vybudovaný ve stylu rokoka v polovině 18. století se pyšní celou řadou uměleckých děl od Johanna Georga Üblhöra, Josepha Deutschmanna a Bartolomeo Altomonte. Nástropní freska v podélném domě pochází z roku 1957 a je dílem hornorakouského malíře Fritze Fröhlicha. 

Fotografie: Aconcagua

Klášter Aldersbach

Cisterciácké opatství Aldersbach patří k těm málo klášterům, které nebyly nikdy poškozeny. Opatský kostel je postavený v barokním stylu a jeho autorem je Domenico Magazini, který jej vybudoval po roce 1270. Vnitřní výzdoba pochází od Cosmase Damiana, Eqida Quirina Asama, Josepha Deutschmanna a Matthiase Götze.

« zpět