Hauptmenu Service
Lázně & sanatorium

Lázně & sanatorium

Dopřejte svému tělu i duši odpočinek!

Náš hotel Sternsteinhof je státně uznávaným sanatoriem. To znamená, že

 • stacionární léčba
 • příspěvková léčba
 • ambulantní léčba

může být zčásti nebo plně hrazena vaší zdravotní pojišťovnou.

Jaké jsou vaše možnosti

Rozlišujeme ambulantní preventivní ošetření pro všechny se zákonným pojištěním a příspěvkovou léčbu pro státní zaměstnance.

Hotel a sanatorium Sternsteinhof  je státem uznané léčebné a rehabilitační zařízení, které má uzavřenou smlouvu podle zákona  §111 SGB V pro lázeňskou stacionární péči. Konkrétní informace o tom, v jaké míře vaše pojišťovna financuje rehabilitační a preventivní procedury najdete na www.reha-hospital.de.

Mimoto je hotel Sternsteinhof uznán i jako příspěvková soukromá nemocnice podle živnostenského zákona §30. To znamená, že poplatky za poskytování služeb mohou být v plné míře nebo částečně hrazeny z pojištění. O svých možnostech se informujte u vaší zdravotní pojišťovny.

Při ambulantní preventivní péči si můžete sanatorium a ubytování bez souhlasu lékaře zvolit sami. Zdravotní pojišťovna hradí lékařská ošetření v plné výši a 90 % vedlejších lázeňských výdajů, to znamená další ošetření, která navrhne lázeňský lékař. Pro uhrazení ostatních výdajů může pojišťovna poskytnout příspěvek ve výši až 13 € na den. Ambulantní preventivní ošetření může být poskytnuto v případě potřeby každoročně. Jako regulovaný výkon se rozumí, že je tento prováděn jednou za tři roky.

Jak do lázní

 1. Váš ošetřující lékař rozhodne o potřebě lázeňského ošetření a pomůže vám s vyplněním žádosti o lázeňský pobyt pro zdravotní pojišťovnu.
 2. Předložíte pojišťovně žádost o lázeňský pobyt, která žádost buď schválí, nebo zamítne. Pozor: V případě zamítnutí se informujte, proč byla vaše žádost zamítnuta. Zvláště při první žádosti je totiž často posuzováno pouze podle formy žádosti. V takovém případě lze podat odvolání.
 3. Před nástupem do lázní: V případě, že zdravotní pojišťovna schválí žádost, obdržíte písemné rozhodnutí a potvrzení o hrazení nákladů na léčbu, lázeňského lékaře a lázeňské procedury pojišťovnou.
 4. Rezervace ubytování: Informuje nás prosím, jakmile obdržíte písemné potvrzení zdravotní pojišťovny o schválení vaší žádosti.
 5. Lázeňský lékař: V našem hotelu Sternsteinhof vás bude ošetřovat lázeňský lékař, který zároveň nabízí akupunkturu.

Lázeňští lékaři

Lázeňská ošetření zajišťuje lékařská praxe (lázeňský lékař a akupunktura), která se nachází přímo v hotelu. V noci jsou k dispozici zdravotní sestry. Tyto služby se těší velké oblibě i u privátních hostů. Lékařská praxe, která se specializuje na revmatická a chronická onemocnění pohybového aparátu, nabízí pestrou škálu diagnostických a terapeutických možností, přičemž se nevyhýbá ani přírodní medicíně:

 • akupunktura
 • odvykání kouření (dlouhodobá ušní akupunktura pomáhá při závislosti na nikotinu)
 • laserová akupunktura
 • regenerace brzlíku
 • artróza kotníku (tlumení bolesti a zlepšení stavu kombinací akupunktury a magnetické a laserové terapie)